AktualityStarší

Sběrači Zvířátka
21
9/2017

Říjnové archeobraní

S radostí Vám představujeme pečlivě vybranou úrodu víkendových témat na říjen. Budeme rádi, přijedete - li si je k nám vychutnat.
Číst více
19
9/2017

Jak se taví bronz?!

Oblíbený víkend s kovoliteckou píckou je opět tady! Tavení bronzu a cínu spojené s výrobou drobných předmětů. V sobotu 23.9. a v neděli 24.9.2017 od 10 do 18 hodin. Spolu s námi se dozvíte mnohé o prvních kovolitcích na našem území, a za pomoci našich odborných lektorů si pak sami budete moci odlít svůj amulet, šperk nebo hrot šípu!
Číst více
18
9/2017

Jak jsme vyráběli bubny

Během uplynulého víkendu měli naši návštěvníci možnost podívat se, jak se vyrábí buben z přírodních materiálů. Naši spolupracovnici, Veroniku Krausovou, tak mohli sledovat při práci, a případně (pokud nevadil odér linoucí se z kůží) se i zapojit. Celý proces výroby zahrnoval vydělávání kůží (dančích a srnčích), jejich natahování, vypínání a uvazování. Na jeho konci pak mohli vyzkoušet finální výrobek, buben o průměru 40 cm. Za sobotu i neděli se podařilo vytvořit dohromady tři bubny. Jak vypadají, a jak víkend probíhal, můžete sledovat na fotografiích. Veronice i našim zvídavým návštěvníkům děkujeme!
Číst více
16
9/2017

Pozvánka na říjen

Další víkendová žranice, kterou plánujeme 7. a 8.10.2017, bude tentokrát zaměřená na středověk. V sobotu odpoledne nám navíc program opepří vystoupení tematicky vyladěné kapely Gorale originale Pardubiciensis. Seznam ingrediencí a další podrobnosti se dozvíte v pravý čas na našich stránkách či fcb. Zatím nechte kynout! ;) :)
Číst více
12
9/2017

Bumtarata na vrata

Ukážeme Vám, jak se vyrábí buben z přírodních materiálů. Přijeďte si zabubnovat. O napínání a vydělávání kůží, o výběru vhodných materiálů, o bubnech v pravěku...tohle všechno, ale ještě i mnoho dalšího Vás čeká tento víkend, tedy 16.-17.9.2017 vždy od 10 do 18 hodin v HistoryParku. Naše spolupracovnice Veronika Krausová Vás zasvětí do výroby bubnu, a vše si, jak je u nás zvykem, můžete osahat i vyzkoušet. Těšíme se na Vás.
Číst více
11
9/2017

Šperkařský víkend

Nově jsme do našich víkendových témat zařadili výrobu drobných šperků z měděného drátu. Inspirací pro různorodé prstýnky a náramky byly zejména šperky doby bronzové a laténské. V sobotu měli návštěvníci navíc možnost nahlédnout přes rameno řemeslníku - šperkaři Janu Kapustkovi, který přidal i ukázku replik skleněných korálů. Návštěvníkům i lektorům děkujeme a přidáváme pár ilustračních záběrů.
Číst více
5
9/2017

Kouzla dávných šperkařů

Zveme všechny parádníky a parádnice do šperkařské dílny. Vyrobíme si šperky z barevných kovů. V sobotu i v neděli 9. a 10.9.2017 vždy od 10 do 18 hodin. Pravěcí parádníci používali k ozdobení svého těla nebo oblečení všeho, co je něčím zaujalo - ať už to mohlo být ptačí peří, mušle, jantar, křišťál anebo barevné kovy. Právě z nich budeme tento víkend tvořit drobné šperky, které si můžete odnést domů jako suvenýr. V sobotu navíc naši šperkařskou dílnu "ozdobí":) přítomnost řemeslníka - šperkaře Jana Kapustky. Těšíme se na Vaši návštěvu!
Číst více
AktualityStarší

 

Zpět nahoru