AktualityStarší

Sběrači Zvířátka
8
5/2021

Máme otevřeno!

Dnes od 10:00 hodin je pro Vás náš areál znovu otevřen. Snažili jsme se, aby vše bylo připraveno tak, jak má, a doufáme, že budete spokojeni. Mezi suvenýry nově naleznete např. originální praky s naším logem, z občerstvení si ke kávě můžete objednat perníkové mamuty. Rozšířili jsme pro Vás stanoviště experimentálního archeologa o textilní dílnu a upravili vykopávky tak, aby pro Vás bylo toto stanoviště co nejpříjemnější. Zbývá ještě řada dalších věcí, které budeme postupně upravovat, doplňovat a připravovat, např. velký výdejní pult našeho občerstvení nebo postupná obnova rekonstruovaných staveb. Současně budeme doplňovat sortiment suvenýrů a občerstvení s ohledem na aktuální možnosti a Váš zájem. Tak se stavte;)
7
5/2021

Otevření Etnoparku Ledčice

Na Mezinárodní den dětí 1.6.2021 ve 14:00 hodin bude oficiálně zpřístupněna nová část areálu v rámci HistoryParku - Etnopark! Etnopark zahrnuje několik tradičních staveb vybraných světových etnik (týpí, ajil, vigvam, polozemnice aj.), které dohromady tvoří prostor pro řadu zábavních aktivit pro malé i velké. Návštěvníci si budou mít možnost vyzkoušet tradiční způsoby získávání potravy (používat atlatl, vrhat kopí, laso, boas, střílet z indiánského luku, házet bumerangem, nastražit past sibiřských lovců či rozeznávat stopy zvířat). V „hudebním vigvamu“ se seznámí s hudební tradicí některých domorodých skupin a v ajilu řemesel si se mohou zapojit do dovedností domorodců, žijících v tvrdém prostředí hor, stepí a lesů. Etnoparkem Vás provede sám jeho tvůrce, etnolog Tom Boukal.
6
5/2021

Školy, školky...máme otevřeno!

Milé paní učitelky, páni učitelé, milé děti a žáci, od začátku května máme pro Vás zase otevřeno! Co u nás čeká nejmenší návštěvníky můžete vidět na přiložených snímcích, za které děkujeme Elišce Králíkové a mateřské škole Malkovského. Těšíme se s Vámi na shledanou u nás v areálu, nebo u Vás ve školce i škole!
3
5/2021

Tento víkend otevíráme pro veřejnost!

Je to tady! Po dlouhé zimní přestávce pro Vás v sobotu a v neděli opět otevřeme náš areál! Od 8.5.2021 budeme mít pro veřejnost otevřeno všechny víkendové, sváteční i prázdninové dny, a to vždy od 10:00 do 17:00 hodin. Těšíme se na Vás! tým HistoryParku Ledčice
Číst více
30
4/2021

Ještě malou chvilku...

Ne vždycky vychází všechno přesně podle plánu. A i když jsme se maximálně snažili, abychom na prvomájovou otvíračku připravili všechno včas, musíme ji nakonec ještě trochu odložit. Důvodem je hlavně naše opatrnost a ne zcela jednoznačný výklad některých vládních opatření. Ale nebojte! Vychytáme všechny mouchy a otevřeme pro Vás co nejdřív. Děkujeme za trpělivost, a už se opravdu moc těšíme, až pro Vás budeme mít zase otevřeno!
Číst více
25
4/2021

Aktuálně z HistoryParku

Poslední dubnový víkend byl pracovní. Spolu s našimi lektory se pro Vás snažíme připravit areál tak, aby se Vám u nás líbilo stejně jako v letech minulých, a možná ještě o trošku víc;)
21
4/2021

Nové přírůstky

Naše malé ovčí stádo se dnes rozrostlo! Vyšli jsme vstříc prosbě o poskytnutí azylu dvěma ovečkám, a tak tu máme zase o něco veseleji. Na ostříhání si ještě budou muset chvilku počkat, ale už teď z nich máme radost. Snad se jim u nás bude líbit...
AktualityStarší

 

Zpět nahoru